Am vrut sa scriu atunci la cald. Dar am zis sa mai stau un pic sa mi se aseze trairile legate de intalnirea de joi cu Otilia Mantelers. Si iata ca ...fix la o saptamana...tot asa simt. Si incerc sa nu fiu subiectiva, desi emotiile sunt ale mele. Dar sunt si influentate de ce am vazut in sala. (mai mult…)

In ultima perioada unde ma invart dau de ei. Si in loc sa ma bucur, nu-mi ajunge! Pai cand ma uit in ziare ii vad si citesc despre cum sa ne ajutam copiii, relatia cu partenerul. Pfuu! Cam launtrica analiza.

...Si uneori nu vrei sa privesti asa adanc pentru ca nu stiu de unde sa o apuci. Parte buna e ca ei iti dau solutii concrete, din viata noastra de zi cu zi! Hai ca m-am incarcat, imi zic in sinea mea. (mai mult…)

Am cunoscut-o pe Otilia, prin Corina, 'jumatatea' mea din Asociatia Unu si Unu, apoi la una din conferinte. Citisem mult despre ce face ea pentru familii si copii si mi-am luat inima in dinti si m-am dus sa ma prezint.

Nu stiam care e mai timida dintre noi doua si hahar nu am ce i-am zis, dar nu-mi venea sa mai plec de langa ea. Are lipici, cred. Apoi pe Gaspar l-am auzit la o conferinta pentru bloggeri parinti. Doamne, cum le spunea el despre cuplu nu am mai auzit asa ceva din gura unui barbat! Cat adevar, in cuvinte simple, de-ti mergeau la suflet. (mai mult…)

chevron-down